stycznia 30, 2017

Kajecik@ 1/17

Kajecik@ 1/17

Dzisiaj trochę inny kajecik, zainspirowany twitterem, w dodatku teksty będą po angielsku. Mam jednak wrażenie, ze nie będą zbyt skomplikowane i szybko rozszyfrujecie polskie odpowiedniki. 

Be thankful for what you have. You have no idea how many people
would love to have what you've got.

Travel. As much as you can. As far as you can. As long as you can.
Life’s not meant to be lived in one place.

Isn’t it scary knowing that any time could be the last time you talk to someone?
Always keep that in mind.



Never ignore someone who cares for you, because someday you'll realize you've lost a diamond while you were busy collecting stones.

No matter how good or bad you think life is, wake up each day and be thankful for life. Someone somewhere else is fighting to survive.

Stop looking for perfect partners. Just find someone who know how lucky they are when they have you.



stycznia 25, 2017

Book Tour z Chłopakiem na zastępstwo

Book Tour z Chłopakiem na zastępstwo
Kasie West
Chłopak na zastępstwo


Dzięki, dziękuję, thanks :) 
Book Tour z Chłopakiem na zastępstwo to świetne przedsięwzięcie i jest mi niezmiernie miło, że mogłam w nim uczestniczyć. Książka już zapakowana i jutro rusza dalej. Życzę miłej lektury. Dla mnie była niezwykłym doświadczeniem, tyle ważnych spraw, w dodatku skłoniła do refleksji

W tej książce coś jest. Coś co przyciąga od pierwszej strony i trzyma do ostatniej. Może to bohaterowie bardzo realistyczni. Takich ludzi możemy spotkać na ulicy, mogą być naszymi znajomymi, może sami się z nimi utożsamiamy. Taka jest Gia - idealna z zewnątrz, wewnątrz nikt jej tak do końca nie poznał, Hayden - chłopak uczący się aktorstwa, z przykrymi doświadczeniami z byłą dziewczyną. Drew - brat Gii, student filmoznawstwa, który stworzył ciekawy dokument, ale nie myślał o uczuciach filmowanych osób. Jules - jakie ma intencje dowiadujemy się na końcu, jednak bardzo namiesza w życiu Gii. Bec - przechodzi bunt i nie potrafi wyrazić własnych uczuć, boi się zaangażowania. To książka o dojrzewaniu w trudnym współczesnym świecie. Gdzie więcej przyjaciół ma się na portalach społecznościowych, niż w życiu realnym. Gdzie już dzieci dążą do doskonałości, bo takie wzorce wyciągają z domu. To książka o przyjaźni, miłości, poszukiwaniach, uśmiechach, nadziejach i przebaczeniu. To książka, którą polecam młodzieży i dorosłym, każdemu. Bo zgubić się można bardzo szybko, ale powrót na dobrą drogę bywa trudny i wyboisty.

Historia zaczyna się niewinnie, Gia prosi chłopaka na parkingu, by udawał jej faceta przez jeden wieczór. Musi coś udowodnić przyjaciółką. Proste? Ale konsekwencje będą ogromne dla wszystkich. Młodość rządzi się własnymi prawami, człowiek szuka własnego ja wśród obowiązującej hierarchii w szkole, grona przyjaciół wśród laików, tweetów itd. Zresztą blogerzy sami często czekają na reakcję na swoje posty. Taka jest prawda w dzisiejszym świecie gubimy się, my dorośli wnikamy w otchłań internetu, portali społecznościowych, mimo iż jesteśmy już jakoś ukształtowani. A co ma począć młody człowiek? Często pozostawiony sam sobie? Czemu Gia postanowiła okłamać przyjaciółki? Nie chciała ich stracić, bała się ze potknięcie zniszczy jej wizerunek. To smutne, ze młodzi ludzie są tak zależni od opinii innych. Że dowartościowania szukają w laikach i tweetach. Smutne, ale to chyba symbol XXI wieku. 

Może jednak zaprośmy znajomych, rodzinę na kawę i odłóżmy telefon. Internet nie ucieknie i nie zniknie. W przeciwieństwie do ludzi. 


stycznia 12, 2017

Coś co mnie zaciekawiło ostatnio.

Coś co mnie zaciekawiło ostatnio.

Ostatnio szukam książek, które mnie zaciekawią, może to jakiś kryzys, ale potrzebuje jakieś odmienności. Przeszukując internet i półki biblioteczne, natrafiłam na kilka ciekawych, moim zdaniem, publikacji. Czy tylko ja tak lubię buszować po półkach bibliotecznych? Czemu teraz coraz więcej bibliotek ma utrudniony dostęp do regałów?

1. Lauveng A., Byłam po drugiej stronie lustra
2. Lauveng A., Niepotrzebna jak róża
3. Warda M., Ta, którą znam
4. Kliniczna skuteczność NLP i NLPt 
5. Cyrulnik B., Rozmowy o miłości na skraju przepaści
6. Bond M., Siła innych
7. Janyska A., To nie jest opowieść dla młodych ludzi
8. Manipulacja
9. Kubaszczyk J., Faktura oryginału i przekładu : o przekładzie tekstów literackich

Może którąś już czytaliście? Polecacie?
Właśnie czytam "Byłam po drugiej stronie lustra" i przyznam że to intrygująca lektura.

stycznia 06, 2017

Od złego zaczynamy

Od złego zaczynamy
Katie Alender
Złe dziewczyny nie umierają


Rok rozpoczynam pod znakiem horrorów, thrillerów i pewnie kryminałów - takie me założenie. A że nie jestem ich miłośniczką, bo po obejrzeniu jednego, mam tydzień z głowy - boję się nawet własnego cienia. Postanowiłam rozpocząć od młodzieżówki z nadzieją, że będzie łagodniej. Jednakże na studiach zainteresowałam się demonologią słowiańską i trochę poczytałam na ten temat, więc postanowiłam jeszcze raz spróbować z ludzkimi lękami. 

Zagłębiając się w historię sióstr, Alexis i Kasey, poznając stary dom w którym żyją - zastanawiałam się czy chciałabym mieszkać w budynku z duszą i historią. I czy chciałabym wiedzieć co tam się stało. Czy po prostu zachwycać się budynkiem i żyć w nieświadomości. Alexis miała poniekąd szczęście, udało jej się i TO COŚ w domu zostawiło ją w spokoju. Kasey miała mniej szczęścia i TO COŚ zostało jej najlepszym przyjacielem. Wykorzystało jej kompleksy i zainteresowania, jej niepewność w nowej rzeczywistości. Coraz bardziej zamknięta w sobie i pochłonięta tym co się z nią działo, nie zważała na konsekwencje. A TO było coraz bardziej zachłanne, ciągle chciało więcej, poza tym głównym celem była zemsta. I to takiej szeroko zakrojonej, nie na winnych, ale na kolejnych pokoleniach. Alexis musi się zmierzyć ze wszystkimi swoimi słabościami i zaufać ludziom, którym do tej pory nie ufała. Ale czy zdąży? Czy przewartościowanie swojego świata nie zniszczy i jej?

Alexis z buntowniczki musi zamienić się w wybawiciela własnej siostry i ludzi, którzy nigdy się o tym nie dowiedzą. W trakcie lektury można obserwować jak zmienia się główna bohaterka, robi się samodzielna i potrafi sama decydować co jest dla niej dobre. Obok postaci z horrorów autorka zakreśliła tutaj grupę nastolatków i jeden z najtrudniejszych okresów życia - dojrzewanie. Podział wśród młodzieży i obowiązujące tam zasady bywają większym horrorem niż niejeden demon. Autorka dobierając postaci dokładnie przemyślała co powinny wnosić i jakie stereotypy przełamywać i tak oto mamy buntowniczkę, cheerleaderkę i przewodniczącego - osoby które w ogóle nie powinny razem funkcjonować. A ostatecznie razem muszą pokonać demona. 

Książkę czyta się szybko, autorka rzuca kilka tropów, by zmylić czytelnika i chociaż fabuła nie jest zbyt skomplikowana, przyjemnie się czyta. Przewidywalność fabuły autorka nadrabia ciekawie skonstruowanymi bohaterami, są dopracowani i potrafią nie raz zaskoczyć. Książkę oczywiście polecam, sama mam zamiar sięgnąć po kontynuację.
Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger