maja 22, 2014

21.Najtrudniejsze..

Priscille Sibley
Obietnica gwiezdnego pyłu

wyd. Świat Książki
s.415Książka niezwykle trudna, wciągająca, zmuszająca do myślenia. Jak sama postąpiłabym w podobnej sytuacji? Czy jest dobre wyjście w zaistniałej sytuacji?


Poznajemy Matta i Elle. Małżeństwo już ze swoją historią. Dla mnie piękne, gdyż ich życie nie zawsze różowe, pokazuje iż mimo przeciwności dwoje ludzi może razem przejść przez życie. Staranie się o dziecko może zniszczyć niejedno małżeństwo, ich scementowało, chociaż musieli wiele poświęcić. Matt podjął decyzję, nie będzie więcej prób. Chce mieć żonę zdrową, kochającą i razem z nią się zestarzeć. Jednak los bywa przewrotny. 

Elle spada z drabiny i okazuje się, że pechowo, gdyż nigdy się nie wybudzi. Wcześniej uzgodnili, iż w razie jakiegoś wypadku, który doprowadzi do stanu wegetatywnego, odłączą aparaturę. Nie przewidzieli jednakże sytuacji pasowej. Iż w końcu będą mieli dziecko. Matt staje przed decyzją, która zaważy na życiu wielu osób. Postanowił, będzie walczył o dziecko dla nich, bo było to największe marzenie Elle. Po przeciwnej stronie staje jego matka, która okazuje się też ma swoje racje i stosowne dokumenty. Jak zakończy się ta tragedia?

Jak postąpić, żeby nie żałować? Czy jest w ogóle możliwość podjęcia tak trudnej decyzji? Zostawiam to wam.

Zainspirowane okładką :)


10 komentarzy:

 1. Ale mnie zachęciłaś, od razu leci na lc :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam jakiś czas temu o tej książce. Bardzo bym chciała ją mieć na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli się natknę, z pewnością przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie. Poszukam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dotychczas czytałam same pozytywne recenzje tej książki. I mimo, że poruszany jest w niej trudny i bolesny temat, który z pewnością wywołuje nieraz łzy, to ja i tak bardzo chciałabym przeczytać ten tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Emocjonujące książki to książki dla mnie. Rozejrzę się za nią...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger