września 14, 2016

Dawid i Larisa w niebezpieczeństwie!

Martin Widmark
Wyspa Obłąkanych


Już na wstępie bohater książki informuje, że książka jest smutna, a życie w niewiedzy niebezpieczne. W tym tomie przygód Dawida i Larisy poznajemy smutną i przerażającą historię. Wyspa Obłąkanych posiada nie tylko niebezpieczną przeszłość, bo owe niebezpieczeństwo wciąż tam żyje. Nasi bohaterowie postanawiają poznać historię Wyspy Obłąkanych, gdy odnajdują na niej groby młodych dziewczyn.

Rezolutni trzynastolatkowie poznają kolejne tajniki wiedzy: prawa fizyki, możliwości internetu, gdy szuka się informacji, czy historię badań nad zaburzeniami psychicznymi. I właśnie ostatni aspekt jest smutny, gdyż życie ludzi "innych" nie jest proste. A zdobycie owej wiedzy przez Dawida i Larisę o mały włos nie skończyło się ich śmiercią...Jak poważne było niebezpieczeństwo? Czego tak naprawdę nauczyli się młodzi bohaterowie? Sięgnij po książkę i przeczytaj w wolnej chwili. 


Teraz coś dla dorosłych! Seria Martina Widmarka o Dawidzie i Larisie może być cenną lekturą dla młodego czytelnika. Pozna tutaj różne ciekawostki naukowe, ale pozna miłych i sympatycznych bohaterów, którzy pokażą jak ważna jest przyjaźń, rodzina i zdobywanie wiedzy.

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Wymyśliłam, że będę raz w tygodniu na stronie mojej biblioteki coś dla młodszego czytelnika - a to oznacza nowe lektury i czasem coś tutaj wrzucę. Może ktoś znajdzie coś dla swoich pociech :) Ale przyznam, że ta lektur mnie zaciekawiła, a w dodatku jest w małym formacie i mieści się w torebce :D

      Usuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger