września 02, 2013

23.Młode 40-latki.


Izabela Pietrzyk

Wieczór panieński

Wyd. Prószyński i S-ka
stron: 550

Grupa przyjaciółek po 40 czterdziestce wyrusza do Krakowa na wieczór panieński innej młodej przyjaciółki. Wyruszają pociągiem, wracają samolotem. Jak można przewidzieć podróż nie obejdzie się bez przygód. Jedna z kobiet, Renia gubi portfel i tu niespodziewanie odnajduje go przystojny mężczyzna, który postanowił adorować właścicielkę portfela. 


Dalej tylko weselej, fatalny hotel, ale rewelacyjny wieczór panieński. Jednak książka nie kończy się na tym, akcja dopiero się rozkręca i pojawia się reszta dziewczyn z grupy. Czasem wśród dialogów kobiet można się pogubić co kto mówi, ale w realnym życiu jest tak samo.

Książka ma wiele dobrych, ciekawych i zabawnych dialogów, które mnie wiele razy doprowadziły do łez (oczywiście radości). Przedstawione są tutaj zwyczajne - niezwyczajne kobiety, które żyją, szukają szczęścia i radzą sobie w polskiej rzeczywistości. Książkę oczywiście polecam, jednakże uprzedzam dosyć spore tomisko. Warte spędzonego nad nim czasu.

I morał z wieczoru panieńskiego: "Małżeństwo jest historią Kopciuszka, opowiadana od końca, jeśli zapomni się o przyjaciółkach".

Zaczerpnęłam trochę wiedzy z postu Ani, która poruszyła temat o opiniach zamieszczanych na blogach, na początek postanowiłam wpisywać ilość stron, gdyż zaoszczędzi to czas innym. I zapraszam do konkursu MAGzdania.

4 komentarze:

 1. Myślałam, że kolejna bzdurna obyczajówka, a tu zaskoczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę po ten tytuł ): Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intryguje mnie ta powieść, więc jeśli będę miała okazję, to na pewno sięgnę po nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno godna uwagi książka :) Naprawdę mnie zaciekawiłaś :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger