września 21, 2013

MAGzdania - kryminalnie

W tym miesiącu na nagrodę MAGzdania wybrałam jeden ze skandynawskich kryminałów. "Pokuta" jest debiutem, uznanym przez Szwedzką Akademię Kryminału za najlepszy debiut. 

Pokuta, Olle 
W niewielkiej południowo szwedzkiej miejscowości dochodzi do podwójnego zabójstwa. Ofiarami jest dwoje staruszków, Herman i Signe Jönssonowie, oboje zginęli od strzału w tył głowy. Na żądanie policji do miasteczka przyjeżdża Konrad Jonsson, znany reporter, przybrany syn zamordowanych. Ponieważ Jönssonowie niedługo przed śmiercią wygrali sporo pieniędzy na loterii, podejrzanymi o ich zabójstwo zostają Konrad i Klas, przybrany brat dziennikarza i zarazem biologiczny syn Hermana i Signe.
Konrad Jonsson opuścił rodzinne miasteczko przeszło trzydzieści lat wcześniej i od tego czasu nie odwiedzał przybranej rodziny. Jönssonowie przygarnęli Konrada, gdy miał siedem lat, po tym jak jego matka – żyjąca na marginesie społeczeństwa samotna Polka – zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo w sprawie jej zaginięcia nigdy nie doczekało się rozwiązania.

Z tego tytułu hasło w tej turze będzie równie kryminalne. Odpowiedzi można zostawiać w komentarzach pod postem. Termin do 20.10.2013r. (23:59:59)

Mój przepis na zbrodnię idealną....

2 komentarze:

  1. Hmmm... Mój przepis na zbrodnię idealną to minimum członków akcji, maksimum przewidywalności, dobrze zaplanowana improwizacja i brak książkowych, wszystkowiedzących detektywów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak po czasie, ale muszę się podzielić - przychodzi mi na myśl genialne urządzenie do teleportacji, tak by zapewnić sobie murowane alibi w czasie rzeczywistym;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger