listopada 12, 2013

44.Czy krótko i na temat?Sztuka mówienia. Poradnik.
Andrzej Wiszniewski

Wyd. Videograf II
s.182


Śpiewać każdy może, więc mówić też każdy może. Jednak mówienie mówieniu nierówne, a ile błędów się popełnia i to tych standardowych, często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Większość z nas pewnie twierdzi, iż takie przemawianie nie będzie im nigdy potrzebne. Ale czy trzeba być politykiem albo celebrytą, by móc sięgnąć po takie książki?

Przyznam, że dobrze się ją czyta i często wracam do niej, aby sobie przypomnieć kilka rzeczy, które mogą mi się gdy stoję przed studentami i profesorami z referatem, czy przed uczniami z lekcją do wygłoszenia. Autor oprócz przygotowania rozłożonego na czynniki pierwsze, wspomina o rzeczach fundamentalnych, nad którymi się nie zastanawiamy. 

Ciekawą odskocznią są cytaty umieszczone przy rozdziałach, które są złotą myślą tego działu. Książka przydaje się nawet w zwykłych dyskusjach z znajomymi, czy rodziną by móc spokojnie wygłosić swoje zdanie - w końcu spokojnie i bez nerwów. Nie jest obszerna, więc nie zajmie dużo czasu, a można czytać tylko rozdziały które są potrzebne. Polecam dla zminimalizowania stresu przed jakimikolwiek wystąpieniami.

8 komentarzy:

 1. Z racji mojego przyszłego zawodu chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze odczuwam stres przed rozmową z nieznajomymi, bądź różnymi występami, dlatego z czystej ciekawości skuszę się na tę książkę. Może znajdę w niej jakieś cenne porady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie, gdyż autor podpiera się na własnym doświadczeniu.

   Usuń
 3. Podobno jestem strasznie wyszczekana i występów różnych w swoim życiu też już zaliczyłam sporo, ale człowiek uczy się przez całe życie - lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie dowiedzieć się czegoś nowego o tobie :) w takich książkach można zawsze znaleźć coś dla siebie.

   Usuń
 4. Ciekawa odskocznia od naszego świata codziennego :)
  Myślę, że znajdę w niej coś dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 5. OO coś ciekawego, chętnie bym zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger