listopada 30, 2013

48.Powrót do mitologii.


Dotyk Gwen Frost.
Akademia Mitu I.

Jennifer Estep

Wydawnictwo Dreams
s. 311

Tę serię do domu przyniosła moja siostrzyczka, zapowiadało się ciekawie i inaczej. Oczywiście skierowana do młodzieży i ma w sobie fantastyczne stworzenia, ale tym razem nie ma wampirów i wilkołaków. Pojawiają się za to bogowie graccy, rzymscy i celtyccy, a raczej ich potomkowie żyjący współcześnie. Dla mnie pomysł jak najbardziej trafiony, więc wzięłam się za czytanie.

W Akademii Mitu spotykamy dzisiejszych celebrytów, bogate dzieciaki z niezwykłymi zdolnościami odziedziczonymi od przodków, za to jakich Spartan, Amazonek, Walkirii czy Wikingów. Jest to miejsce, w którym mają ćwiczyć swoje umiejętności. Osobiście chciałabym zobaczyć szkołę gdzie uczniowie chodzą z mieczem, łukiem, bądź inną bronią przy sobie i dla kontrastu są ubrani w markowe ciuchy. Trochę zabawne połączenie. 

Po śmierci matki, do Akademii trafia Gwen z fiołkowymi oczami i niezwykłymi zdolnościami. Potrafi przeczytać przedmiot. Dokładniej jeżeli dotknie kogoś lub czegoś poznaje jego historię i uczucia. Jako że nie jest równie bogata jak reszta uczniów Akademii, zarabia dzięki swoim umiejętnościom i odszukuje zaginione rzeczy, zarabiając przy tym. Gwen jednak nadal nie wie co tak naprawdę łączy ją z szkołą, gdyż dotychczas myślała, iż jej zdolności zawdzięcza cygańskiemu pochodzeniu, zresztą tak ją wszyscy nazywają, Cyganka.

Oczywiście jak w każdej dobrej książce pojawiają się kłopoty i przystojny, niegrzeczny i arogancki chłopak. Ale o tym więcej w książce. Jest kilka niedociągnięć, ale można na nie przymknąć oko. Ogólne wrażenia po lekturze są pozytywne i zapewne w niedługim czasie przeczytam kolejną część. Polecam nie tylko młodszym czytelnikom, ale tym starszym też. Zostały tu również poruszone problemy, które dotyczą okresu dorastania i to nie tylko superbohaterów.


4 komentarze:

 1. Z pewnością chciałabym przeczytać, niech ja tylko ją dorwę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś ostatnio drażnią mnie książki o problemach nastolatków, jakiekolwiek by one nie były, ale ta zapowiada się ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może będzie dobra, ale w innym terminie :)

   Usuń
 3. Recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger