października 07, 2014

46.Dla młodszych

Agnieszka Graczyk
Dzieci grobu


Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza 
Rok: 2013
ISBN: 978-83-7805-910-3
Strony: 146


Cytat: Julia słuchała krótkiego dialogu Nicolasa z nieznaną dziewczyną z niedowierzaniem. Starała się podejść do tego racjonalnie, jednak nie umiała. Patrząc na tę blondwłosą okularnicę, ogarnął ją ooormny gniew. Nie zastanawiając się długo, wbiegła do pokoju, zepchnęła dłoń tej małolaty z ramienia Nicolasa i zapytała: 

Pomysł na książkę to naprawdę połowa sukcesu, dobry styl to kolejna część składowa. Cóż książka nie podbiła mojego serca, myślałam trochę dziecinna i naiwna. Potem znalazłam informację, iż autorka miała 14 lat gdy ją napisała, cóż w tym momencie musiałam zweryfikować swoją opinię. I tak zacznę od początku.

Mamy grupę archeologów, którzy szukają czegoś bliżej nie sprecyzowanego. Odnaleźli i przenieśli do laboratorium. Następnie przenosimy się o 15 lat do przodu i poznajemy Nicolasa, Julię i Isabellę. Trójkę tak naprawdę niezwykłych, zwykłych młodych ludzi. Mają niezwykłe talenty przekazane przez rodziców i stają się zagrożeniem dla prezydenta USA, który postanawia na nich zapolować.

Książka zdecydowanie dla młodszych czytelników, dla mnie zbyt naiwna... Jednak pamiętając o wieku autorki, sądzę że będzie z niej całkiem niezła pisarka, bo potencjał ogromny, a pomysł jak dla mnie niesamowity. Nie zdradzę treści, bo wtedy nie było by frajdy z czytania. A zachęcam, bo mamy zdolne młode pokolenie!

1 komentarz:

  1. 14 lat? Cóż mimo, że to książka dla bardzo młodych czytelników, to z chęcią zapoznałabym się z tym co ma do zaoferowania tak młodziutka pisarka.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger