grudnia 31, 2016

Jeszcze o świętach

Magia Świąt
Zwyczaje, ciekawostki, opowieści


Jeszcze w ostatniej chwili, o ostatnich chwilach jakie spędziliście w domu. Czemu Święta Bożonarodzeniowe są dla nas takie ważne, choć jak mawiają księża Wielkanoc powinna być ważniejsza. Pewnie dlatego, że wtedy tak naprawdę czekamy na czas, który możemy spędzić z rodziną, a same przygotowania są radosnym oczekiwaniem. I to w końcu czas Mikołaja, Gwiazdora, Aniołka i Dzieciątka... To czas kiedy znowu przez chwilę czujemy się jak małe dzieci i czekamy na pierwszą gwiazdkę. Czas kiedy nie znika nam z twarzy uśmiech, chociaż niektórych i tak najchętniej by się udusiło. I tak się cieszymy że są. 

Ta książka właśnie o tym jest. Przedstawia zwyczaje panujące w naszych domach i nie tylko, bo razem z Mikołajem ruszamy poznawać zwyczaje panujące w innych krajach. Czytając dzieciom sami możecie być zaskoczeni - nie wiedziałam o tym, czy o tamtym. Znajdziecie tu również przepisy na przysmaki świąteczne - można zrobić z dziećmi. Potem poznać elfa Bazylego, który o mały włos nie narozrabiał. A na końcu przygotować wspólnie kartki świąteczne dla najbliższych. Zresztą mój ulubiony element przedświąteczny. Kartki! Uwielbiam je wysyłać, dostawać też, ale wysyłanie jest fajniejsze. W końcu miło gdy otwiera się skrzynkę na listy i nie ma tam tylko rachunków. 

Już po świętach, ale może ktoś się skusi na książkę. W sumie jest dobrym pomocnikiem przy tłumaczeniu dzieciom, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Czemu u mnie jest Dzieciątko, a Zuzia ma Gwiazdora? Poza tym ilustracje mi się podobają.

Już za chwilę (dosłownie) Nowy Rok, wszystkim najlepszego, spełnienia marzeń, realizacji planów, a przede wszystkim uśmiechu na twarzy i małych radości umilających dzień powszedni! 

1 komentarz:

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger