grudnia 16, 2016

O kobietach

Jean de Cars
Kobiety, które zawładnęły Europą. 
Najpotężniejsze królowe.

 
 
Pozycja, która może/powinna być inspiracją do dalszych poszukiwań. Podobnych książek, bądź informacji o kobietach, które zostały przedstawiona na stronicach tej pozycji. Zebrano tutaj kobiety tak niezwykłe, że ich życiorysy są pełne tajemnic, zakrawających już na mity. Bo kto nie słyszał o Elżbiecie I, która męża nie chciała. Czy o Sisi - niejedna książka, nie jeden film przewinął się w młodości. Dalej Maria Antonina, Elżbieta II, Katarzyna II. To tylko kilka z dwunastu ciekawych i inspirujących kobiet, które istniały naprawdę,a ich życie mimo iż owiane legendą, nie zawsze miały happy endu.

Osobiście mam zamiar wziąć na warsztat Panie, które znałam trochę mniej, a bardzo mnie zaciekawiły po lekturze. Zytę, czyli ostatnią cesarzową Austrii i królową Węgier, pragnącą jeszcze przed śmiercią odwiedzić kraj i swój dom. Szwedzką królową Krystynę, kobietę inteligentną, sprawną fizycznie i pełną sprzeczności i temperamentu oraz królową Belgów Astrid, owianą legendami, uwielbianą za życia i wspominaną po śmierci. 

Książka to wybór 12 kobiet, ale spokojnie można poszerzyć zbiór. Mamy wiele kobiet niepokornych, marzycielek, takich które inteligencją przewyższają niejednego człowieka, czy tych bezwzględnych. Podziwianych i wzbudzających postrach, czy niepokój wśród ludzi. Czy warto zajrzeć do tej książki? Tak. Poznasz, że te słynne monarchinie też miały pod górkę i że nie zawsze wszystko się układa tak jakbyśmy chcieli. Że życie to nie bajka, ale to właśnie kobiety walczące z losem, ludźmi - o ludzi i kraj, miały odwagę by zapisać się na kartach historii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger