lutego 04, 2014

7.Młoda, zdolna i obiecująca

Alicia J. Stark
Szafir

Wyd. Mediton
s. 506

Coraz więcej młodych i zdolnych pojawia się na rynku. Książka lekka, przyjemna i niewymagająca. Szafir to pierwsza część trylogii, młodej (obecnie 18 - letniej) dziewczyny.
Autorka pochodzi z Łodzi, chociaż obecnie uczy się w Stanach Zjednoczonych. Cóż mogę napisać, przedstawiam typową młodzieżówkę, dla oderwania od rzeczywistości w sam raz. Mimo dosyć sporej objętości, czyta się bardzo szybko.

W Foxwoods poznajemy grupkę nastolatków Dyara jest młodą czarodziejką, która do tej pory nie miała większych życiowych problemów, ma szczęście posiadać bezproblemowych rodziców, poza tym uważa iż jest rozsądną młodą kobietą. Ile razy słyszałam to od mojej młodszej siostry, a swoje i tak ma za uszami. Ale wracając do fabuły poznajemy Elly jej najlepszą przyjaciółkę, również czarodziejkę. Oczywiście miejsce dla zwykłych śmiertelników również się pojawia. Następnie w miasteczku pojawiają się kolejno Jayan, przystojny i mroczny chłopak, który od razu będzie wpływał na Dyarę. Znikąd pojawi się Aaron, anielski i niesamowity, również zwróci na siebie uwagę żeńskiej części bohaterek. 

Można spędzić nad książką miłe chwile, ale nie radzę oczekiwać od niej zbyt wiele. Jest to debiut młodej dziewczyny, która moim zdaniem rozwinie się, może w następnych częściach trylogii. Nie obejdzie się bez typowych schematów lubiani, nielubiani, miłość, zawiść i kilka zwrotów akcji. Jednak odnoszę wrażenie, że jest coś w tej książce, bo przeczytałam te 500 stron, nawet się nie zmuszając. A poza tym to zdolna rodaczka.

Wyzwania: Czytam fantastykę, przeczytam tyle ile mam wzrostu (16,6), Polacy nie gęsi

10 komentarzy:

 1. Hmm, jakoś nie ciągnie mnie do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie czuję się zainteresowana. Wolę skupić się na innych powieściach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na siłę, szczególnie jeśli są inne książki w kolejce ;)

   Usuń
 3. Lubię czytać książki przeznaczone dla młodszych czytelników. A jeszcze napisane przez tak młode osoby... :)
  monweg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze się cieszę, gdy widzę że młodzi nie odchodzą od książek a nawet je piszą ;)

   Usuń
 4. Witaj :)
  Jeżeli bierzesz udział w wyzwaniach to chciałabym Cię zaprosić do udziału w moim autorskim - Czytam Opasłe Tomiska
  szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/02/wyzwanie-czytam-opase-tomiska_4.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam, ciekawe co taka młoda osoba napisała, biorąc pod uwagę, że w recenzji jest niewiele krytyki tym bardziej jestem zainteresowana. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oparte na sprawdzonych schematach, w dodatku łatwa w odbiorze. A to co mogłabym skrytykować to naiwność wieku młodzieńczego ;)

   Usuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger