lipca 10, 2014

32.Fantastyczni naiwni młodzi

Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu
Kady CrossTytuł oryginału: The Girl in the Clockwork Collar
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok: 2014
Strony: 383

Cytat: Kiedy wziął ją za rękę i uścisnął, nie broniła się. Przez chwilę, kiedy z Griffinem spoglądali sobie w oczy, uśmiechając się, wydawało się, jakby nie mieli żadnych zmartwień czy problemów. Jednak Finley czuła, że to nie potrwa zbyt długo.

Niedawno pisałam o pierwszej części nowych X-menów i postanowiłam w miarę szybko przeczytać kolejną. I oto jest! Tym razem z grupką przyjaciół do Nowego Jorku, by pomóc Jasperowi, a przy okazji uratować miasto przed złoczyńcami.

Przybywając do Nowego Jorku muszą przeniknąć do gangsterskiego świata, aby móc się w nim swobodnie poruszać i zebrać dowodu uniewinniające Jaspera. W tym każdy wykorzystuje swoje moce Finley siłę, Sam również, Emily możliwość porozumiewania się z maszynami, zaś Griff kontakt z eterem. Nadal zadziwia mnie tak rozwinięta technika w XIX wieku, ale stwarza naprawdę ciekawą mieszankę, dla  mnie strzał w dziesiątkę. Z drugiej strony nastolatkowie ratujący świat, ale co za różnica młodzi naiwni, czy dorośli równie naiwni. W każdym razie bohaterowie posiadają pewien kręgosłup moralny, zaś ile on ma z rzeczywistego świata...

Fabuła przewidywalna, choć ta młodzieńcza niecierpliwość i energia, aż miło się czyta. Przyznam, iż książkę pochłania się szybko i uśmiechem na twarzy. Muszę się jednak przyznać, iż od pierwszej części czekałam na pierwszy pocałunek głównych bohaterów i jak w końcu do tego doszło, cieszyłam się jak dziecko. To ostatecznie mnie przekonało do książki, gdyż naprawdę uwierzyłam w ten piękny świat nastolatków.

5 komentarzy:

 1. Spotkałam się już w recenzją tej książki. Mogłabym się zainteresować, ale straszy mnie, że to kolejna seria.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypominam o Akcji czytelniczej Podaj dalej…czyli książka w podróży
   http://monweg.blog.onet.pl/2014/07/09/podaj-dalej-czyli-ksiazka-w-podrozy-odblask/

   Usuń
 2. Masz rację taka lekka, naiwna i przewidywalna, ale fajnie się czyta

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Cię przekonała to dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger