marca 22, 2014

Kraków w 2 dni.

Szybkie zwiedzanie Krakowa, 
czyli Kraków w dwa dni...

Postanowiłyśmy zrobić sobie dwu dniowy wyjazd do Krakowa i zwiedzić to czego nie udało nam się wcześniej, a także odwiedzić miejsca, które zapamiętałyśmy. Oczywiście złapać nocleg, który by nas nie zrujnował. Niestety bez problemów się nie obyło, PKP oczywiście dopisało. Naszym celem były:

 • Muzeum Książąt Czartoryskich. Arsenał. - reszta ciągle w remoncie. Zapoznanie się z zbiorami starożytnymi było niezwykłe. W dodatku swobodnie mogłyśmy fotografować obiekty, więc umieszczę trochę zdjęć. Dla mnie zbiór imponujący.
 • Podziemia Rynku - Ciekawe wykonanie, a możliwość zważenia się według przelicznika średniowiecznego był świetny (miara krakowska, londyńska, francuska), gry edukacyjne dla dzieci były nawet dla nas ciekawe i wszystkie wypróbowałyśmy.
 • Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" - Wystawa parawanów, a także współczesne lalki kolekcjonerskie, w tym etapy ich wykonania. Drugiej wystawy tradycyjnych strojów i ceramiki niestety nie było, ale mimo wszystko ekspozycja warta zwiedzenia.
 • EUROPEUM - Chwila oddechu i kontemplacja ze sztuką. Każdy rozumie obrazy inaczej, tak też było w naszym przypadku, każdej spodobało się coś innego.
 • Wawel (Prywatne Apartamenty Królewskie, Sztukę Wschodu, Wawel Zaginiony) - tutaj nie będę się rozpisywać, warto zobaczyć choć raz ;-)11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, można tam spędzić naprawdę udany dzień ;-)

   Usuń
  2. Następnym razem koniecznie udaj się na Kazimierz - klimat i pyszne zapiekanki to zaleta tego miejsca :)

   Usuń
  3. Zapamiętam, przy następnej wyprawie :)

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku wybrać do Krakowa i do kilku innych miast :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraków jest piękny. Magiczny. Może też się przejedziemy w okresie wakacyjnym na kilka dni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już za sobą wycieczkę do Krakowa, ale mam nadzieję, że w przyszłości odwiedzę to miasto. Cudowne miejsce!

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger