grudnia 18, 2013

Zostajemy w baśniowym świecie

Dawno, dawno temu...


Wszyscy znamy ten początek, który oznaczał czas na ciekawą bajkę. Wszyscy siadali, cichli i czekali. Jaka historia będzie tym razem przywołana. Gorzej było jeśli to była bajka na dobranoc, gdyż nieważne jak bardzo byłam zmęczona, nie zasnęłam dopóki nie usłyszałam końca. Ku boleści mojej babci...Tyle tytułem wstępu, dzisiaj będzie mowa o serialu Dawno, dawno temu. Obecnie jest już emitowany trzeci sezon, ja zabieram się za pierwszy. Serial od początku był skazany na sukces, scenarzyści którzy tworzyli Lost i Tron zabierali się za kolejne dzieło. Byłam sceptyczna, przyznam myślałam im więcej szumu tym gorszy efekt końcowy. 


Może pilot mnie nie porwał, natomiast zaciekawił. Dlatego postanowiłam dać szansę kolejnemu odcinkowi, i kolejnemu, i kolejnemu. Muszę stwierdzić, wciąga. Połączenie było ryzykowne, przeskoki ze świata bajkowego w rzeczywisty. Całość tworzy niezwykły efekt i nie jestem wstanie powiedzieć, który świat bardziej mi odpowiada. Serial zaczął się od historii Śnieżki i jest to m.in. główny watek. Ale Czerwony Kapturek jest genialny, mnie rozkłada na łopatki, takie grzeczne dziewczę to było, dawno dawno temu oczywiście. Przeniesienie postaci z baśnie dodaje im również złożoności i częściowo zaciera granice, zmusza się do zastanowienia czy zawsze zło rodzi się z niczego... I jak bardzo człowiek może się zatracić i to nie tylko w baśni. W serialu poznajemy dalsze losy naszych bohaterów po długo i szczęśliwie.... Polecam na świąteczny okres, aby powspominać i się trochę rozerwać :)

6 komentarzy:

 1. Oglądałam pierwszy sezon i myślę, że gdyby na tym poprzestano byłoby bardzo, bardzo dobrze. Drugi sezon mnie nie przekonał i po 4 odcinkach zrezygnowałam. Przekombinowane, a gra aktorska mnie osobiście irytuje w przypadku zbyt wielu postaci. Pierwszy sezon mogę jednak polecić :)
  Pozdrawiam i zapraszam na konkurs świąteczny do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jestem na pierwszym sezonie, zobaczymy jak będzie później :)

   Usuń
  2. Mnie rozczarowało zakończenie tego sezonu i w sumie chyba też dlatego skończyłam z nim przygodę ;)

   Usuń
 2. Chętnie skorzystam i obejrzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar zabrać się za pierwszy sezon :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Nie wiedziałam, że to taki ciekawy serial :D Po nowym roku się za niego wezmę! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger