lipca 30, 2013

9.Coś innego, czyli dziewczyna o szklanych stopach


Ali Shaw

Dziewczyna o szklanych stopach

Nie powiem, że książka mnie zachwyciła od pierwszych stron, jednak zaintrygowała mnie. Po prostu spotkałam coś innego. Znajdują się tutaj historie różnych osób, które są tak ze sobą powiązane, że oddzielnie przedstawione nie miały by większego sensu. Razem natomiast tworzą unikatową i nietuzinkową całość. Tak naprawdę czytając książkę, nie do końca interesowały mnie losy bohaterów, ale sama wyobraźnia bohatera i to co jeszcze ma do zaproponowania.

Ida jest młodą, która jeszcze rok wcześniej normalnie żyła. Teraz powoli zmienia się w szkło. Wszystko rozpoczęło się od koniuszków palców, przeszło na całe stopy i powoli postępuje dalej, zmieniając wszystko w jej życiu. Wyrusza na wyspę, gdzie postanawia odnaleźć dziwnego starszego mężczyznę, który prawdopodobnie może jej pomóc.
Midas jest nieśmiałym, zamkniętym w sobie młodym człowiekiem, nie mogącym poradzić sobie z przeszłością. Za to uwielbia wszystko uwieczniać na fotografiach. Do tej dwójki dochodzi Henry, starszy mężczyzna ze swoimi dziwnymi latającymi zwierzętami. A także ogromna ilość białych zwierząt, które nie są albinosami. 

Standardowo jeszcze rozwijające się uczucie między głównymi bohaterami. Podsumowując cała masa świetnych pomysłów w jednej książce, chociaż miałam wrażenie nie do końca dopracowanej. Ogólnie ciekawa mieszanka, mojej młodszej siostrze bardzo się podobała. Mnie raczej zaintrygowała, ale polecam.

5 komentarzy:

 1. Mnie bardzo spodobała się okładka i ta jej delikatność :) teraz mam tyle ciekawych książek do przeczytania, że nie wiem czy nią po nią sięgnę, szczególnie, że jak widać po Twojej recenzji , nie przynosi ona efektu "WOW" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. PS: Może nie wiesz, bo dopiero zaczęłaś prowadzić bloga ( ja również niedawno zaczęłam ) , ale masz weryfikację każdego komentarza, trzeba wpisywać kod z obrazka, polecam to wyłączyć , a mój komentarz najlepiej usunąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intrygujący tytuł i fabuła :) Myślę, że wkrótce się skuszę ;)

  PS. wkurzająca jest weryfikacja obrazkowa :p

  OdpowiedzUsuń
 5. książkę polecam dla pomysłów w niej zawartych. A weryfikacja usunięta :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger