stycznia 05, 2014

2.Konsekwencje


Barbara Delinsky
Nikt się nie dowie 

Wyd. Świat Książki
s. 316

Książkę kupiłam już jakiś czas temu i leżała na półce. Zdążyłam ją już wypożyczyć znajomej i babci, każda z nich jak zaczęła czytać, tak odłożyła książkę po zakończeniu lektury. Uznałam, iż musi w niej coś być. 

Wszystko rozpoczyna się od deszczowego wieczoru,  raczej ulewy i beznadziejnej widoczności na drodze. W takich warunkach nie trudno o wypadek. Tak właśnie było z Deborah i Grace, matki która postanowiła wziąć winę za wypadek na siebie. Jej intencje były jasne, chciała ochronić swoje pierworodne dziecko. Deborah została na miejscu i wezwała policję i karetkę, córce wracać do domu pieszo. Czyn uczyniony w dobrej wierze, ale pociągnął za sobą ogromne konsekwencje.

Wypadek wyciągnął na wierzch sprawy i emocje, które były głęboko ukryte. A nawet rzeczy, o których bohaterowie nie zdawali sobie sprawy. Nikt nie jest idealny, czasem popełniamy błędy. Czasem te błędy są popełniane przez kolejne pokolenia, bardziej lub mniej świadomie. Każda z postaci jest wielowymiarowa, prawdziwa i skomplikowana. Jedną lubi się bardziej, inną mnie. Jednak jak często rodzicom umyka to co mówi dziecko. Tutaj również znajdziemy ten problem. Jak poradzi sobie z tą sytuacją Deborah, a jak Grace. 

Kłamstwo z miłości, to dobre czy złe posunięcie? Zostawiam to do rozstrzygnięcia każdemu, może przy lekturze Delinsky Nikt się nie dowie.

Oczywiście zapraszam do udziału w konkursie i wyzwaniu:

http://czerwonetrampkiksiazki.blogspot.com/2014/01/konkurs.html
http://czerwonetrampkiksiazki.blogspot.com/2014/01/wyzwanie-z-dickensem.html

Post bierze udział w wyzwaniach:

5 komentarzy:

 1. W konkursie już biorę udział. Prosze pamiętać o podlinkowaniu mojego wyzwaniu do mojej strony z wyzwaniem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo interesująco, tak życiowo. :)
  Pozdrawiam!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa pozycja :) Jeżeli będzie okazja, to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zdecydowanie mnie zaciekawiłaś, więc czemu nie?? aha i Recenzja dodana do wyzwania już wcześniej, ale teraz potwierdzam;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger