sierpnia 04, 2013

11."Fantastyczny" początek miesiąca...

 
Yvonne Woon

Piękni i Martwi


Zaskoczyła mnie ta książka i to bardzo pozytywnie. Sięgając myślałam, że to będzie kolejny romans dla młodzieży i to o wampirach. Dla młodzieży owszem, ale nie o wampirach. Historia jest oparta na umieraniu w młodym wieku i zjawisku "Nieumarłych" (owa kwestia pojawia się również w wielu wierzeniach ludowych), którzy szukają swojej duszy. 

Renee straciła rodziców w straszny sposób, w dodatku to ona znalazła ich ciała w lesie (dobry początek nawet dla kryminału). Następnie dziadek, którego rzadko widywała, wysłał ją do prywatnej szkoły z internatem. Oddzielając ją tym samym od przyjaciół. Po pewnym czasie znajduje w szkole przyjaciółkę - Eleanor, a nawet chłopaka Dante'go (jakieś skojarzenia?) Jednak nie może być za dobrze i wszystko zaczyna się psuć. A życie Renee i Eleanor jest zagrożone. Rozwiązania kolejnych tajemnic doprowadzają w końcu do kilku śmierci...

Książkę czytało się naprawdę dobrze i prawdę mówiąc mam pewien niedosyt, a także chęć sięgnięcia po drugą część. Z nadzieją że będzie równie dobra jak pierwsza. Myślałam, ze już wyrosłam z tego typu książek, ale nadal wciągają od pierwszych stron. W końcu tematami dotyczącymi demonologii interesowałam się od dawna i wyszła z tego nawet w miarę ciekawa praca naukowa.

Jednak okładka niezbyt mnie urzekła, podobno pierwsza wersja była ładniejsza (ale jej nie znalazłam).

1 komentarz:

  1. czytałam w zeszłym roku chyba tą książkę :D nawet mam ją na półce :) bardzo mi się podobała :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger