sierpnia 26, 2013

TOP 10

Top 10 
Przeczytane w 2012 (i wcześniej)

Wprawdzie blog prowadzę od niedawna, ale książki czytam od kiedy pamiętam. Były moją przepustką do innego świata, a także do poznania języka polskiego, gdyż wychowana w gwarze śląskiej, no cóż z moją polszczyzną bywało różnie. Nadal zdarza mi się szukać odpowiedniego słowa. Dlatego chciałam przedstawić 10 książek, które zrobiły na mnie dotychczas wrażenie. Będą to głównie książki z 2012 roku, ale kilka jest wcześniejszych. Może to zachęci kogoś do sięgnięcia po nie. Ach, kolejność jest przypadkowa.


TOP 10


 Terakowska D., Ono

Młoda kobieta, z dzieckiem w drodze, która szuka sensu życia. Walcząca z własnymi demonami, a także zastanawiająca się czy warto żyć i walczyć dalej. Tylko od niej zależy przyszłość dziecka, które nosi.

 Picoult J., Bez mojej zgody

Niezwykle trudna historia rodziny. Kiedy chcemy ratować jedno dziecko i prawdę mówiąc kosztem drugiego. Jakiego trzeba dramatu, aby dojrzeć to co najważniejsze dla nas.
 Watson C., Chłopiec, którego nikt nie kochał

Jak bardzo można skrzywdzić niewinne dziecko. Co trzeba zrobić, aby kilkuletnie dziecko podpaliło dom i psa. Jak uratować chłopca, który chce by tylko go kochano.
 Malley G., Deklaracja

Należy się odpowiednio urodzić, inaczej zostaniesz nadmiarem, które nikomu nie jest potrzebne. Czyli ciekawa wizja ludzkości i kolejna próba zdobycia nieśmiertelności.
 Warda M., Dziewczynka, która widziała zbyt wiele

Jak silna może być więź między rodzeństwem i do czego można się posunąć, aby się chronić. Wołanie o pomoc, tym razem młodszej siostry, żeby uratować życie starszego brata.
 Kostova E., Historyk

Ciekawa wizja naszego starego Drakuli. Dużo książek, ciekawe miejsca dla osób lubiących rzeczywistość pomieszaną z fantastyką.
 Anderson L.H., Motylki. Wstrząsająca opowieść anorektyczki.

Do czego może doprowadzić anoreksja, jak ciężko z niej wyjść, nawet jeśli się tego chce. Codzienna walka o kilka kalorii, jest trudne, a gdy pojawiają się wątpliwości. Faktycznie wstrząsająca historia.

 Klejzerowicz A., Czarownica

Szukanie siebie jest ważne, co należy zrobić aby móc szczęśliwie żyć. Może należy zmienić wszystko o 180 stopni i zobaczyć co z tego wyniknie. Bo życie jest pełne niespodzianek i ludzi, którzy będą chcieli uczestniczyć w naszym życiu.

 Zusak M., Złodziejka książek

Charakterystyczne poczucie humoru, które z innej strony ukazuje najtrudniejszy okres XX wieku. Jest to przykład, że historii można się uczyć na przykładzie konkretnych postaci, nawet gdy są fikcyjne.
Terakowska D., Tam gdzie spadają Anioły

Czy mamy anioła stróża? Co się może stać gdy go zabraknie? I najważniejsze jak go można odnaleźć? Przedstawiam walkę dwóch aniołów o zdrowie i życie Ewy.
Oto moje top 10, zapraszam do podania swoich typów :D

8 komentarzy:

 1. Żadnej nie czytałam... Ale też to nie do końca moje klimaty, rzadko więc sięgam po podobne książki. "Złodziejkę książek" bym chętnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zaczynałam czytać "złodziejkę" to nawet nie wiedziałam o czym jest, ale zrobiła na mnie wrażenie i absolutnie polecam :)

   Usuń
 2. Do tej pory z powyższych udało mi się przeczytać "Ono" i uważam, że to wartościowa lektura, może film nie był już tak porywający, ale książkę przeczytać warto :0 pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że jest film. Ogólnie jestem do tyłu z filmami :)

   Usuń
 3. Z przedstawionych powyżej przez Ciebie czytalam jedynie "Ono" jakoś na początku tego roku. Muszę stwierdzić, że wszystkie wydają się być interesujące i zapisałam kilka tytułów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że znalazłaś coś dla siebie :)

   Usuń
 4. Czytałam "Deklarację" i "Złodziejkę książek", ale nie stały się one moimi ulubionymi.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie są? Chętnie poznam twoje typy :)

   Usuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger