października 03, 2013

Propozycje jesienne.

Ciekawe propozycje jesienne w księgarniach...

Dzisiaj otrzymałam katalog z księgarni z jesiennymi propozycjami książek i znalazłam kilka, które mnie zainteresowały. Chciałam wam je przedstawić i dowiedzieć się jakie są wasze jesienne wybory.

Kuniczak W.S., Dzień tysiąca godzin

Książka poruszająca temat pierwszego tysiąca godzin II wojny światowej, w tym obrony Westerplatte. Dodatkowo ciekawa oprawa graficzna.
Neuhaus N., Głębokie rany

Kolejne zbrodnie starszych ludzi, pierwszy milioner, żyd ocalony z Oświęcimia, potem kolejny osiemdziesięciolatek. Okazuje się że jest kilka rzeczy, które ich łączą. A pewne odpowiedzi można odnaleźć tylko w Polsce.

Munro A., Przyjaciółka z młodości

Dziesięć opowiadań poruszających o tym co najważniejsze dla nas, czyli o miłości, tęsknocie, umieraniu i o rzeczach wpływających na nasze życie. Autorka jest uznawana za mistrzynię krótkiej formy literackiej.

Ponińska D., Podróż po miłość. Emilia.

Emilia rusza w podróż do Turcji w poszukiwaniu ojca. Będzie to możliwość poznania fascynującego świata Bliskiego Wschodu.
Strandberg M., Elfgren S.B., Ogień

Wprawdzie to druga część  thrillera "Krąg", ale zapowiada się ciekawie i prawdopodobnie zacznę od pierwszej części. Wybrańcy rozpoczynają drugi rok w liceum i czekają na nie nowe wyzwania.

Picoult J., To, co zostało

Sage ma pomóc starszemu panu w przejściu na drugą stronę. Jest to nietypowa prośba i głównym pytaniem jest czy Sage będzie potrafiła spełnić tę prośbę.

4 komentarze:

  1. Dla mnie tylko książka Picoult.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie wszystkie mnie interesują , pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Przyjaciółka z młodości" właśnie przywędrowała dzisiaj do mnie, co mnie bardzo cieszy. Z przyjemnością ugościłabym u siebie również "To, co zostało", bo uwielbiam Picoult.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 CzerwoneTrampki , Blogger